dziennikpolski24 – Iluminacja kolorów w Collegium Novum

O próbie iluminacji budynku Collegium Novum napisał dziennikpolski24.

JUBILEUSZ. Przez kilka godzin mieszkańcy Krakowa mogli w środę podziwiać świetlną iluminację budynku Collegium Novum UJ. Władze uczelni postanowiły w ten sposób świętować ogłoszenie przez senat RP roku 2014 Rokiem Wielkiego Jubileuszu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Fasada budynku mieniła się kolorami przez cztery godziny. - Na kratach przy wejściu do siedziby władz UJ wyświetlony był m.in. logotyp jubileuszu, pieczęć św. Stanisława oraz postać Mikołaja Kopernika, jednego z najsławniejszych absolwentów uczelni - mówi Kinga Drechny-Mucha, szefowa biura promocji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Władze uczelni zapewniają, że podobną iluminację, ale obejmującą inne ważne budynki UJ, zobaczymy na pewno w maju - to miesiąc, w którym uniwersytet obchodzi swoje święto. W przyszłym roku minie 650 lat od utworzenia najstarszej w Polsce uczelni.

Link do artykułu.