Onet.pl – Ruszyła jubileuszowa strona Uniwersytetu Jagiellońskiego

Jeden z największych portali internetowych cytując PAP, poinformował o naszym nowym serwisie internetowym:

Na razie strona działa w języku polskim, wkrótce – jak powiedział Jerzy Skuciński z biura jubileuszowego uczelni – witryna dostępna będzie w języku angielskim i łacińskim. Po 20 lutym, czyli po oficjalnej konferencji prasowej, na której rektor UJ opowie o trwającym w tym roku jubileuszu, na stronie znajdą się bardziej szczegółowe informacje. Jak zapowiedział szef biura jubileuszowego, program obchodów ma być bogaty.

Uczelnia przygotowuje szereg wydarzeń o charakterze naukowym. Na licznych kongresach, debatach i sympozjach gościć będą wybitni uczeni z całego świata. Nie zabraknie atrakcji kulturalnych i sportowych.

Już na początku roku otwarte zostały dwie wystawy. Pierwsza – „Pasje malarskie” – udostępniona w Collegium Maius, prezentuje obrazy autorstwa emerytowanych pracowników UJ. Druga – „Wspomnień czar” – w Bibliotece Jagiellońskiej, pokazuje eksponaty z 1964 r., związane z ostatnim okrągłym jubileuszem uczelni – 600-lecia istnienia. Na ekspozycji można oglądać publikacje, zaproszenia, plakaty, programy imprez, wycinki z prasy, monety okolicznościowe, bilety wstępu. Nie zabrakło wydawnictw pocztowych – okolicznościowych znaczków i stempli, a także kopert.
Pełną treść informacji można przeczytać tutaj.