Interia.pl – Obchody 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego

W tym roku Uniwersytet Jagielloński świętuje jubileusz - rocznicę 650-lecia założenia. Na tę okazję zaplanowano wiele różnorodnych imprez i uroczystości - poinformowała Interia.pl

Celem działań podejmowanych przez władze Uczelni w trakcie obchodów 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego jest popularyzowanie wiedzy, promocja osiągnięć naukowych i upowszechnianie dotychczasowego dorobku.
- Jesteśmy w przededniu głównych wydarzeń związanych z Jubileuszem 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konferencje naukowe, sesje akademickie oraz wydarzenia kulturalne sprawią, że Jubileusz będzie ważnym momentem w historii Uniwersytetu, Krakowa, jak również całej Polski. Przypomnieć w tym miejscu wypada, że Senat RP ustanowił rok 2014 Rokiem Wielkiego Jubileuszu Uniwersytetu Jagiellońskiego - mówi JM Rektor UJ prof. dr hab. med. Wojciech Nowak.
W związku z Jubileuszem uruchomiono dedykowaną stronę internetową 650.uj.edu.pl, gdzie znajdują się informacje dotyczące planowanych wydarzeń.