Orientation Day – spotkanie integracyjne na Wydziale Lekarskim UJ CM

1 września w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego UJ CM odbył się tzw. Orientation Day – spotkanie integracyjne ze studentami I roku programów medycznych i programu dentystycznego Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców Wydziału Lekarskiego UJ CM.

Studenci I roku, którzy wzięli udział w tym spotkaniu, pochodzą m. in. z Norwegii, Szwecji, Danii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Finlandii, Francji, Australii, Syrii, Słowacji, Białorusi i Ukrainy. Nowych studentów przywitał prof. Tomasz Brzozowski, prodziekan Wydziału Lekarskiego UJ CM. Informacje praktyczne przekazali przedstawiciele Biura Szkoły oraz Samorządu Studentów.

Wydarzenie zakończyło się tzw. White Coat Ceremony, podczas którego studenci otrzymali białe fartuchy lekarskie. W ramach spotkania integracyjnego studenci odwiedzili również Katedrę i Muzeum Anatomii UJ CM.