Wczytuje Wydarzenia

• Wydarzenie minęło.
  • czerwca

Dotknij Kultury 2014

Impreza "Dotknij Kultury 2014" odbędzie się 24 czerwca o godzinie 17:00 w Librarii Collegium Maius (wstęp wolny). Tegoroczna edycja jest połączona z wystawą „Piękno darowane. Dzieła ofiarowane Uniwersytetowi Jagiellońskiemu w zbiorach Collegium Maius" oraz promocją publikacji towarzyszącej ekspozycji pod tym samym tytułem.

Osoby niewidome i słabowidzące będą miały okazję obejrzeć poprzez dotyk wiele obiektów przygotowanych z myślą o ich potrzebach. Wśród nich znajdą się wszystkie adaptacje wykonane w poprzednich latach oraz najnowsze, których premiera zaplanowana jest właśnie na 24 czerwca. Są to: plakieta pamiątkowa z przedstawieniem królowej Jadwigi i króla Władysława Jagiełły wykonana przez Tadeusza Błotnickiego z okazji Jubileuszu 500-lecia UJ, opis obrazu "Duch ojca Hamleta" Eugene'a Delacroix wraz z adaptacją dotykową i kolejne prace studentów wzornictwa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Data:
24 czerwca 2014