Wczytuje Wydarzenia

• Wydarzenie minęło.
  • czerwca

„Universa – Opera Otwarta” – premiera telewizyjna

W niedzielę 29 czerwca o godz. 23.35 na antenie TVP 2 będzie można obejrzeć telewizyjną premierę widowiska muzyczno-historycznego "Universa - Opera Otwarta". Skomponowane przez światowej sławy kompozytora Jana A.P. Kaczmarka dzieło, powstało z okazji Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego prapremiera miała miejsce na Rynku Głównym w Krakowie 10 maja br.

"Universa - Opera Otwarta" - nowoczesny koncert-opera-moralitet, oparta jest na motywie Siedmiu Sztuk Wyzwolonych (Gramatyka, Retoryka, Dialektyka, Arytmetyka, Geometria, Astronomia i Muzyka). Na scenie w roli bohaterów operowych zobaczymy królową Jadwigę Andegaweńską, Mikołaja Kopernika i Alberta Einsteina. W ich role wcielili się Iwona Sobotka, Małgorzata Walewska i Szymon Komasa. Wśród wykonawców znalazł się także Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica. Całość wydarzenia poprowadziła znakomita polska dyrygentka młodego pokolenia, Monika Wolińska.

Start:
29 czerwca 2014 23:35