Wczytuje Wydarzenia

• Wydarzenie minęło.
  • czerwca
  • 2014

I Międzynarodowa Konferencja Mediów Publicznych „Media publiczne w służbie demokracji. Polskie doświadczenia na tle Europy”

Z okazji obchodów 25-lecia wolności mediów w Polsce oraz rocznicy 650-lecia powstania Uniwersytetu Jagiellońskiego, praktycy i teoretycy mediów spotkają się w Krakowie, aby rozmawiać o wyzwaniach oraz problemach i zmianach, jakie zaszły i dalej zachodzą w mediach publicznych po 1989 roku.

Uczestnicy podejmą debatę na temat przyszłości mediów publicznych, ich roli i misji we współczesnym świecie, a także ich wkładu w budowanie demokracji. W czasie obrad przewidziany jest także „Okrągły stół mediów” zakończony podpisaniem Krakowskiej Deklaracji Mediów Publicznych. Konferencja jest organizowana we współpracy z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji, zostaną na nią także zaproszeni wybitni polscy i zagraniczni naukowcy oraz teoretycy mediów. Konferencja ma charakter otwarty.

Miejsca obrad:
Aula Jagiellońska Collegium Maius UJ, ul. Jagiellońska 15,

Aula Collegium Novum UJ, ul. Gołębia 24,

Libraria Collegium Maius UJ, ul. Jagiellońska 15,

Klub Pod Jaszczurami, Rynek Główny 8

Start:
4 czerwca 2014
Koniec:
5 czerwca 2014
Kategoria:

Organizator

Katedra Zarządzania i Ekonomiki Mediów, Instytut Kultury UJ, Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego