Koncert Orkiestry Symfonicznej w Filharmonii Krakowskiej

W niedzielę 11 maja w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego wystąpiła Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka. Na widowni zasiedli m.in. rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak, prorektorzy Maria-Jolanta Flis, prof. Stanisław Kistryn, prof. Piotr Laidler, prof. Andrzej Mania, prof. Jacek Popiel, kanclerz UJ Ewa Pędracka-Kwaskowska oraz kwestor UJ Teresa Kapcia. Program wieczoru wypełniły Uwertura do opery Rusłan i Ludmiła Michaiła Glinki, Koncert skrzypcowy a-moll op. Aleksandra Głazunowa i V Symfonia B-dur op. 60 Ludwika van Beethovena.

Jak mówił na wstępie prof. Rafał Delekta, prorektor ds. badań naukowych i współpracy międzynarodowej Akademii Muzycznej w Krakowie, przez ostatnie dwa dni padło wiele pięknych i wspaniałych słów z okazji 650. rocznicy założenia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podkreślił, że niedzielny koncert był "skromnym" darem Akademii dla najstarszej polskiej Uczelni. Prof. Wojciech Nowak podziękował za te słowa i wręczył na ręce prof. Rafała Delekty jubileuszowy album. W przerwie koncertu Jerzy Maksymiuk wykonał na fortepianie własną interpretację "Sto lat" ze specjalną dedykacją dla Uniwersytetu Jagiellońskiego.