X

Iluminacja kwartału uniwersyteckiego

W ramach uroczystości Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego w nocy z 10 na 11 maja, oraz z 11 na 12 Maja w godzinach 20.30 - 1.00 goście Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także mieszkańcy Krakowa i turyści mogli podziwiać Iluminację budynków kwartału uniwersyteckiego - Collegium Novum i Collegium Minus. Zabytkowe mury tych budynków ożywione zostały najnowocześniejszą techniką wideoprojekcji, dzięki czemu widzowie mogą odbyć niezwykłą podróż po historii i tradycji najstarszej polskiej uczelni. W trakcie multimedialnego spektaklu dźwięku i obrazu pokazane były między innymi dawne ryciny, zdjęcia i inne historyczne materiały, prezentujące najważniejsze wydarzenia i postacie w historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, wraz z komentarzem historycznym umieszczającym je w kontekście dziejów uczelni i kraju. Efektu dopełniły atrakcyjne animacje, wkomponowane w architekturę budynku, oddające atmosferę kolejnych epok w historii uniwersytetu.

Na Collegium Novum wyświetlane było preludium pokazu, którego główna część odbywała się na fasadzie Collegium Minus, przy ulicy Gołębiej.

To połączenie najnowocześniejszej techniki z historyczną tradycją stanowiło jedyne w swoim rodzaju nawiązanie do hasła Jubileuszu Uniwersytetu Jagiellońskiego: "Inspirowani Przeszłością, Tworzymy Przyszłość".

Iluminacja została zrealizowana przez Visual Support.