Koncert w Filharmonii Krakowskiej

Piątkowy koncert oratoryjny w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego był wydarzeniem artystycznym stanowiącym pierwszy element muzyczno-artystycznej oprawy obchodów Jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W sali Filharmonii zgromadzili się przedstawiciele władz UJ oraz goście Uniwersytetu.

Zgromadzonych powitał dyrektor naczelny Filharmonii Krakowskiej Bogdan Tosza, składając równocześnie najlepsze życzenia Uniwersytetowi Jagiellońskiemu z okazji wielkiego Jubileuszu. Dziękując za te słowa, Rektor UJ prof. dr hab. med. Wojciech Nowak wyraził radość, satysfakcję oraz dumę ze wspólnego świętowania. Przypomniał, że właśnie dzisiaj, 9 maja 2014 r. Sejm RP podjął przez aklamację uchwałę upamiętniającą 650. rocznicę założenia Uniwersytetu Jagiellońskiego, w której "wyraża hołd i uznanie dla intelektualnego dorobku pokoleń uczonych i absolwentów tej uczelni" oraz stwierdza, że "Uniwersytet Jagielloński jest klejnotem narodowego skarbca".